JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO REPORTAŻU RODZINNEGO?

Przede wszystkim potraktujcie sesję jako czas tylko dla Was i pomyślcie jak taki czas chcielibyście spędzić. Zastanówcie się, co lubicie razem robić, w co się bawicie ze swoimi dziećmi, czy macie jakieś swoje małe rytuały. Opowiedzcie mi o tym, a ja dyskretnie poprowadzę Was tak, żeby udało nam się stworzyć prawdziwie Waszą historię, uchwycić szczere emocje i zamknąć w kadrze wyjątkowe wspólne momenty. Poświęćcie sobie maksimum uwagi (naprawdę nie będzie mi wcale przykro, że mnie nie zauważacie:)). To, co będzie Wam potrzebne w czasie sesji, to duża dawka czułości, uśmiechu, szczypta spontaniczności i może też trochę wygłupów (jeśli tylko przyjdzie Wam na nie ochota). Możemy spotkać się w Waszym domu, wybrać się w plener lub odwiedzić inne Wasze ulubione miejsca.

Jeśli zdecydujecie się na zdjęcia w domu, nie musicie obawiać się, że Wasze mieszkanie się nie nadaje. Nadaje się doskonale. To nie ono jest najważniejsze, ale Wy i atmosfera, którą w nim tworzycie. A ja robiłam sesje zarówno w przestronnych pomieszczeniach jak i maleńkich mieszkankach, więc dam sobie radę niezależnie od warunków. Co więcej, nie musicie nigdzie jechać, to ja przyjadę do Was. Doceni to zwłaszcza noworodek, który najlepiej czuje się wśród znajomych zapachów – we własnym łóżeczku lub w ramionach rodziców. Kiedy będzie spał, pozwolimy mu przybrać pozycję, jaką zechce – nie będziemy go specjalnie układać ani umieszczać w koszyku. 

Na rodzinny reportaż zarezerwujcie 2-3h, tak, abyśmy bez pośpiechu mogli ze sobą porozmawiać, abyście zdążyli poczuć się ze mną swobodnie i przede wszystkim, żebym mogła zarejestrować ułamek Waszej rzeczywistości. Jeśli w sesji bierze udział Wasze maleństwo, pozwolimy mu funkcjonować w normalnym rytmie. Ujęcia z karmienia czy usypiania będą piękną, naturalną pamiątką.

Zobacz także: JAK UBRAĆ SIĘ NA SESJĘ ZDJĘCIOWĄ
JAK POWSTAJE RODZINNA SESJA LIFESTYLE